Adwokat Damian Topolski

Szanowni Państwo, 


może zabrzmi to banalnie, ale od zawsze chciałem zostać adwokatem. Już jako dziecko wiedziałem, że w przyszłości będę bronił praw innych osób oraz pomagał w dążeniu do sprawiedliwości. 

Zanim jednak zostałem adwokatem musiałem ukończyć jednolite pięcioletnie studia prawnicze i uzyskać tytuł magistra prawa. Studiowałem na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie w latach 2007 - 2012. Swoją pracę magisterską sporządziłem na temat świadka koronnego oraz zorganizowanych grup przestępczych. 

Studiując jednocześnie pracowałem oraz praktykowałem w kancelarii adwokackiej. Dzięki temu nauczyłem się samodzielności, szacunku do pieniędzy oraz wyrobiłem w sobie cechy charakteru, które są niezbędne prawnikowi do tego, aby bez obaw powierzyć mu swój los. 

Po uzyskaniu tytułu magistra prawa zdałem egzamin wstępny na aplikację adwokacką oraz odbyłem aplikację pod okiem swojego patrona. Aplikację adwokacką rozpocząłem w roku 2014 przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku, której jestem członkiem do dnia dzisiejszego. Aplikację ukończyłem w ustawowym terminie, tj. w roku 2016. 

Podczas aplikacji adwokackiej odbyłem szereg szkoleń przygotowujących mnie do zawodu adwokata oraz rozszerzających zakres mojej wcześniej już zdobytej wiedzy. Odbyłem również praktyki w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, Sądzie Rejonowym Gdańsk – Południe w Gdańsku oraz Prokuraturze Rejonowej Gdańsk - Wrzeszcz w Gdańsku. Pozwoliło mi to na poznanie pracy sądów oraz organów ścigania od tzw. kuchni. 

W czasie aplikacji adwokackiej pracowałem w jednej z renomowanych kancelarii adwokacko – radcowskich w Elblągu. Gdzie mogłem uczestniczyć w setkach spraw z wielu gałęzi prawa. Praca w kancelarii pozwoliła mi na ukształtowanie własnych zainteresowań konkretnymi dziedzinami prawa oraz na wyszlifowanie wcześniej zdobytej wiedzy. W trakcie aplikacji adwokackiej zajmowałem się głównie sprawami karnymi, karnoskarbowymi, gospodarczymi, rodzinnymi, budowlanymi, cywilnymi (zwłaszcza związanymi z szeroko pojętą kwestią odszkodowawczą), a także sprawami związanymi ze sporami przeciwko i z udziałem organów administracji publicznej. 

Swoją pracą niejednokrotnie doprowadziłem do ukształtowania się orzecznictwa sądów na terenie apelacji gdańskiej. W tym, w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych dotyczących przypadków podwójnego oskładkowania osób prowadzących działalność gospodarczą i zatrudnionych jednocześnie na podstawie umowy o pracę. Jak również w sprawach cywilnych związanych z dofinansowaniami na rozpoczęcie działalności gospodarczej. 

W marcu 2017 r. podszedłem do egzaminu adwokackiego. Ukończyłem go z wynikiem pozytywnym, co pozwoliło mi na otworzenie własnej kancelarii adwokackiej. Siedzibę swojej kancelarii otworzyłem w Elblągu przy ul. Wieżowej 16, zaś filię w Morągu przy ul. 11 listopada 2/10/2.03. 

Prowadzę sprawy m.in. dla klientów indywidualnych, podmiotów gospodarczych oraz organizacji pożytku publicznego. Udzielam porad prawnych, prowadzę kompleksową obsługę prawną oraz reprezentuję swoich klientów przed sądami powszechnymi, sądem najwyższym, sądami administracyjnymi, naczelnym sądem administracyjnym, organami administracji publicznej, organami ścigania, organami podatkowymi, Prezesem Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa oraz wszelkimi innymi instytucjami. 

Trudnię się również sporządzaniem wszelkich dokumentów wymagających wiedzy prawniczej, doradzam w transakcjach handlowych oraz negocjuję warunki umów z kontrahentami moich klientów. 

W swojej pracy cenię sobie przede wszystkim skrupulatność, rzetelność oraz lojalność wobec klientów. 

Podejmuję się spraw, które mogłyby wydawać się sprawami przegranymi odnajdując w nich rozwiązania, które potrafią usatysfakcjonować najbardziej wymagających Klientów. 

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem. Wolne chwile spędzam z rodziną i moimi dwoma czworonożnymi przyjaciółmi rasy Chow Chow. Jestem miłośnikiem wszelkiej aktywności sportowej. Systematycznie gram w piłkę nożną, siatkówkę, wędkuję, jeżdżę rowerem po leśnych trasach oraz podnoszę ciężary. W ostatnim czasie zaowocowało to m.in. I miejscem z drużyną oraz tytułem Najlepszego Bramkarza w XXVII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu w oraz I miejscem z drużyną w V Turnieju Siatkówki o Puchar Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. 
 
Z poważaniem 
adwokat Damian Topolski (nr wpisu GDA/Adw/3305).
Co do zasady pracuję 24 h na dobę.
W kancelarii zazwyczaj jestem od poniedziałku do piątku od 11.00 do 17.00. W soboty od 12.00 do 14.00.
Na spotkania należy umawiać się telefonicznie pod nr tel. + 48 505 602 775.

Jed